שאלות ותשובות

גולשים בכייף באתר שלנו, מאתרים את המוצר הרלוונטי על ידי חיפוש בשורת החיפוש או דרך הפילטרים לפי מחלקות, מקליקים על המוצר הרלוונטי, בוחרים את הצבע או המידה (במידה ומדובר במוצר אופטי יש להכניס את תוצאות הבדיקה בצורה מדויקת).

החשבון שלי הינו העמוד האישי שלכם בתוך האתר בו תוכלו לראות את כלל ההזמנות הקודמות שלכם ונוסף תוכלו לראות את פירוט החיובים, לעדכן פרטים רלוונטיים למשלוח ולעיין בפרטים שבחרתם לשמור למועד מאוחר יותר .

ניתן לאסוף את כל המוצרים מסניף כפר סבא בקניון G במידה ואינכם מעניינים במשלוח. בעמוד אישור ותשלום מסמנים אופציה של איסוף עצמי.

לאחר כל הזמנה המערכת תעביר הודעת מייל אשר כוללת את כל פרטי ההזמנה ופרטי המשלוח.

כרגע ניתן להזמין משקפי ראייה רק בחנויות הרשת לאחר בדיקת עיניים מקיפה.

ניתן לפנות לצוות שירות הלקוחות באתר בהודעה או בטלפון או לחלופין להגיע לסניף G כפר סבא בשעות הפעילות שם הצוות המסור שלנו ישמח לסייע.

אנחנו שואפים להעביר אליכם את המוצרים במהירות המרבית! ולכן, אנו מאפשרים לכם לקבל את המשלוח בכתובת האספקה שהזנת בהזמנה, עם שליח חינם תוך 7 ימי עסקים!
שימו לב שבזמני מבצעים באתר, זמני אספקה עלולים להשתנות ,יש להתעדכן בתקנון האתר בזמנים החדשים.

במידה ושכחתם את סיסמתכם בתהליך הכניסה לאתר יופיע קישור “שכחתי סיסמא”. לאחר לחיצה על הקישור יהיה עליכם להזין את כתובת הדוא”ל שבאמצעותה נרשמתם לאתר. מייל עם לינק ישלח אליכם לדוא”ל ויוביל אתכם למסך איפוס ועדכון סיסמא.

הזמנה באתר יכולה להתבטל בשני מקרים:

המוצר שבחרתם אזל מהמלאי- אנחנו עושים כל שביכולתנו לשמור על מלאי זמין על מנת לספק את השירות הטוב ביותר ללקוח. לעיתים בעקבות מקרים שלא בשליטתנו ייתכנו מצבים של מוצר שאזל ממלאי החברה. במקרים כאלה הזמנתכם עלולה להתבטל על ידינו. אל דאגה, שירות הלקוחות שלנו ייצור אתכם קשר לבירור ולעדכון ובמקרה כזה חשבונכם יזוכה ללא דמי ביטול.

פרטי התשלום אותם הזנתם לא אושרו על ידי חברת כרטיסי האשראי- במצב זה תקבלו התראה במהלך השלמת ההזמנה באתר, ושרות הלקוחות שלנו יצור אתכם קשר.

אם המספר השתנה ניתן להחליף את עדשות המגע שנקנו אצלנו כל עוד הן נמצאות בקופסא מקורית, סגורה שלא נפגמה על ידי פנייה לשירות הלקוחות שלנו במייל או דרך כפתור שירות הלקוחות באתר.

ברור, במידה ותרצו להחליף מוצר שנרכש באתר ישנן שתי אפשרויות הראשונה היא להגיע לסניף G כפר סבא בשעות הפעילות, שם הצוות האדיב שלנו ישמח לתת לכם שירות ולמצוא את המוצר המושלם בשבילכם.
ובמידה ותרצו להחליף למוצר אחר מהאתר ניתן לפנות לצוות שירות הלקוחות שלנו במייל: office@youandeye.co.il

במידה ולא מצאת מוצר להחלפה נשמח להזין זיכוי במחיר הרכישה למועד מאוחר יותר.במקרה של ביטול עסקה אנא פנה לצוות שירות הלקוחות שלנו במייל:office@youandeye.co.il.

*ההחזרות מתבצעות לפי תקנון האתר (לא ניתן החזר כספי בהזמנת עדשות אופטיות בהתאמה אישית).

במידה ואתה מעוניין בדגם שאינך מוצא באתר, ניתן ליצור קשר עם צוות שירות הלקוחות שלנו ואנו נעשה הכל כדי לנסות למצוא את הדגם שאתה מחפש.

על המוצרים באתר ישנה אחריות לשנה למעט מוצרים שנכתב אחרת.

על מוצרים בקטגוריית הסייל האחריות מותנית בחלקי חילוף שמסופקים על ידי הספק ועצם היותם בסייל היא לעיתים מהסיבה שהפסיקו לייצר את המוצר אך בכל אופן, כל מקרה יבחן לגופו ונשמח לתת שירות גם על מוצר בסייל במידה והדבר יתאפשר.

 

 תהליך הרכישה באתר מאובטח על פי תקן PCI העולמי, המאושר ע”י חברות האשראי לביצוע עסקאות ברשת.